rajmund_pollak.blog.bielsko.pl
 
bielsko.biala.pl
blog.bielsko.pl
rajmund_pollak.blog.bielsko.pl/rss
« strona główna

Donald Tusk postanowił powtórzyć tragiczne błędy z historii Polski. W XIII wieku książę Konrad Mazowiecki sprowadził do Polski Zakon Szpitala Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego, czyli okrutnych Krzyżaków. Założenie było niezwykle atrakcyjne, bo mieli oni bronić nas przed poganami. Potem zamiast bronić, to Niemcy w białych płaszczach z czarnym krzyżem łupili i mordowali Polaków, aż wreszcie jako Prusacy uczestniczyli we wszystkich rozbiorach Polski. Ten złowieszczy krzyżacki krzyż był nadal obecny na czołgach Wehrmachtu, które najechały na Rzeczpospolitą we wrześniu 1939roku i potem przez cały okres hitlerowskiej okupacji.
Jak widać jednak dygnitarze aktualnego rządu RP są słabi z historii, albo po prostu chodzili na wagary w czasie lekcji historii w szkole podstawowej i średniej.
Protekcja kanclerz Niemiec w uzyskaniu ciepłej posadki w Brukseli dla premiera koalicji PO-PSL tak już zawróciła w głowach decydentów, że postanowili udostępnić niemieckiej Budeswehrze strategicznie ważny dla Polski Szczecin.
Tak się zastanawiam czy po to Polacy zwyciężyli Krzyżaków pod Grunwaldem w 1410roku, aby w 2014 roku Niemcy wrócili do Szczecina?
Czy po to we wrześniu 1939roku bohaterscy obrońcy Poczty w Gdańsku i heroiczni żołnierze Westerplatte walczyli przeciw Wehrmachtowi, aby w XXI wieku poddać Szczecin wojskom Budeswehry bez jednego wystrzału?
Donald Tusk daje precedens do tworzenia na terenach Rzeczpospolitej legalnej militarnej enklawy niemieckiej, która w przyszłości może przekształcić się w starych-nowych okupantów.
Obecnie Budeswehra liczy oficjalnie aż 300.000mundurowych, a Wojsko Polskie ma zaledwie 100.000etatów, a zatem nie mielibyśmy wielkich szans obrony przed ewentualną okupacją!
W rzeczywistości sytuacja obronna Polski jest jeszcze bardziej niebezpiczna, gdyż pod bronią mamy w Polsce mniej niż 80.000 żołnierzy, gdyż od 3tys. do ok.10.000 przebywa za granicą m.in. w Afganistanie, na Bliskim Wschodzie, w Afryce, w dawnej Jugosławi i w wielu innych miejscach, natomiast ok 10.000 naszych żołnierzy nie posiada broni, bo ich sprzęt wojskowy wysłano na misje zagraniczne.
Zamiast zrezygnować z eksportu naszych wojsk do innych krajów i zwiększyć liczebność naszej armii do 300.000 żołnierzy dla których broń powinno się dostarczyć na koszt całego NATO, decydenci koalicji PO-PSL chcą wzmocnić potęgę Niemiec, zapraszając do Szczecina Budeswehrę!
Medialnie nie mówi się o oddaniu Niemcom Szczecina lecz o ...."Wzmocnieniu obecności NATO w celu obrony przed zagrożeniami zewnętrznymi"!
A ja się pytam: jak w historii kończyła się obrona Polaków przez Niemców?
Czy pod Grunwaldem Niemcy bronili Polaków?
Czy Bismarck bronił Polaków?
Czy Hitler bronił Polaków bombardując Warszawę?
Czy Erich Honecker bronił Polaków żądając interwencji ZSRR w PRL w 1980 i w 1981roku?

Przecież obecna kanclerz Niemiec Angela Merkel była w NRD aktywistką komunistycznej młodzieżówki FDJ Ericha Honneckera, a potem miała stanowisko w Akademii Nauk NRD, gdzie nie mógł pracować żaden opozycjonista dyktatury komunistycznej!

Trzeba być głupim, albo naiwnym, aby nie dostrzegać obłudy obecnej kanclerz Niemiec, która sprzeciwiła się budowie w Polsce tarczy antyrakietowej i wyraziła dezaprobatę wobec planów tworzenia baz amerykańskich w Polsce.
Angela Merkel dążyła cały czas do wprowadzenia Budeswehry najpierw do Szczecina, a potem do Gdańska i na Śląsk przy wsparciu najsłynniejszego w Europie Kaszuba.

Zaskakuje mnie nieuctwo historyczne wielu dziennikarzy, zwłaszcza prorządowych telewizji ( TVP1, TVP2, TV-Info, TVN, Polsat itp.), prześcigających się w zachwytach nad Donaldem Tuskiem, którego nazywają już PREZYDENTEM EUROPY, a w kuluarach nawet..... cesarzem Europy!

Jakiż to jest prezydent Europy, skoro nie zna prawdziwej historii działalności Krzyżaków, Prusaków i Niemców na terenach Polski?

Polacy nie potrzebują być bronieni przez Budeswehrę!

Wystarczy zwiększyć liczebność Wojska Polskiego do 300.000 żołnierzy i dać im do rąk najnowocześniejszą broń w postaci rakiet, samolotów, okrętów wojennych RP, helikopterów, czołgów i satelitów zwiadowczych.

Polacy udowodnili pod Grunwaldem, pod Kłuszynem, pod Chocimiem, pod Legnicą, na Westerplatte, na Helu, w Węgierskiej Górce, pod Lwowem, w Wilnie, pod Monte Casino i w wielu innych miejscach, że potrafią walczyć i zwyciężać bez pomocy Niemców!

Rajmund Pollak
2014-09-21 | Dodaj komentarz
(brak komentarzy)

Informacje:


Jestem rodowitym bielszczaninem i nie wyobrażam sobie przyszłości w innym regionie niż Podbeskidzie . Nie zważam na kierunki wiejących wiatrów. Staram się demaskować obłudę i zakłamanie. Z zawodu jestem inżynierem mechanikiem, a ponadto ukończyłem podypl. stud. handlu zagranicznego na A.E. we Wrocławiu. Poza tym zdałem egzaminy państwowe z języka francuskiego i niemieckiego. Ukonczyłem również kurs pierwszego stopnia języka włoskiego. Prawdziwych przyjaciół mam kilkanaścioro i to jest największe bogactwo jakie sobie cenię. Napisałem jedną powieść pt.: "Siła przebicia", a druga jest już po korekcie polonistycznej i być może będzie wydana w 2012 roku. Lubię zwiedzać muzea, a zwłaszcza galerie malarstwa. Interesuję się kulturą i sztuką Chin. W lipcu 2010 roku ukończyłem intensywny kurs języka chińskiego na poziomie podstawowym.Uważam , że ważne są tylko te słowa , które mają pokrycie w czynach lub w zdarzeniach .

Archiwum:


2019
» listopad (1)
» maj (1)
» kwiecień (1)

2018
» październik (1)
» czerwiec (1)

2017
» czerwiec (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2016
» grudzień (2)
» listopad (2)
» październik (3)
» wrzesień (4)
» sierpień (4)
» lipiec (5)
» czerwiec (6)
» maj (3)
» kwiecień (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2015
» grudzień (1)
» listopad (3)
» wrzesień (3)
» lipiec (3)
» czerwiec (3)
» maj (5)
» kwiecień (2)
» marzec (4)
» luty (4)
» styczeń (3)

2014
» grudzień (6)
» listopad (6)
» październik (7)
» wrzesień (4)
» sierpień (6)
» lipiec (10)
» czerwiec (8)
» maj (9)
» kwiecień (9)
» marzec (8)
» luty (4)
» styczeń (5)

2013
» grudzień (3)
» listopad (1)
» wrzesień (5)
» sierpień (3)
» lipiec (6)
» czerwiec (6)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (7)
» luty (9)
» styczeń (8)

2012
» grudzień (11)
» listopad (8)
» październik (6)
» wrzesień (10)
» sierpień (8)
» lipiec (8)
» czerwiec (6)
» maj (9)
» kwiecień (5)
» marzec (6)
» luty (3)
» styczeń (5)

2011
» grudzień (12)
» listopad (8)
» październik (8)
» wrzesień (7)
» sierpień (10)
» lipiec (3)
» czerwiec (5)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (10)
» luty (7)
» styczeń (6)

2010
» grudzień (9)
» listopad (16)
» październik (10)
» wrzesień (8)
» sierpień (5)
» lipiec (8)
» czerwiec (8)
» maj (8)
» kwiecień (8)
» marzec (3)
» luty (6)
» styczeń (8)

2009
» grudzień (5)
» listopad (3)
» październik (4)

Ostatnie komentarze


[]
bbb
[Jaro]
Ciekawe co dziś o tym co sie dzieje w RP mówi P.Kosmowski
[Rajmund Pollak]
Książkę pt.: "Polacy wyklęci z FSM za komuny i podczas włoskiej inwazji" można zamówić w...

Ocena bloga:


Oceń blog:  1   2   3   4   5 

Reklama:


Statystyki bloga:


Wyświetleń: 517280
Newsów: 503
Komentarzy: 420
Ta strona kojarzona jest ze słowami:
Cesarz Europy chce przekazać Niemcom Szczecin!, blog Bielsko, blogi Bielsko-Biała